Logo stowarzyszenia NASZA WSPÓLNOTAStowarzyszenie „Nasza Wspólnota” im. Ks. Szczepana Toboły działa w Golinie od 2007 roku.
Za swój priorytet uznało ochronę i promocję lokalnego dziedzictwa historycznego, kulturowego oraz przyrodniczego. Dlatego stara się o pozyskanie środków i organizację prac renowacyjnych w zabytkowym kościele pw. św. Andrzeja Apostoła czy promocję snutki - tworząc inspirowane nią wydarzenia czy przygotowując wydawnictwa na jej temat. Chce w ten sposób aktywizować i integrować mieszkańców wokół wspólnej przeszłości i poszukiwać nowoczesnych form promocji wsi.

Zadanie "Snutka łączy" w ramach, którego powstała aplikacja internetowa snutka.pl, to autorski projekt Agnieszki Grygiel i Radka Żyto z golińskiego Stowarzyszenia "Nasza Wspólnota". Oboje odziedziczyli po swoich babciach niepowtarzalne snutki i przekonanie, że to unikaty. Obie panie, zarówno Helena Grygiel (z d. Półrolniczak) - babcia Agnieszki, jak i Marta Radolonek (z d. Krawczyńska) - babcia Radka, uczyły się na pierwszych kursach snucia organizowanych po wojnie, w 1947 roku.

Autorzy projektu Agnieszka Grygiel i Radek Żyto

Agnieszka Grygiel jest edukatorką, animatorką i autorką warsztatów twórczego rozwoju oraz projektów społecznych. Od wielu lat promuje rękodzieło tworząc instalacje inspirowane tradycyjnymi technikami m.in. akcję społeczną Wielkie nić czyli wyszywanie na bilbordach. Wierzy, że wspólne tworzenie pomaga tworzyć wspólnotę. Więcej na FB: Wielkie nić

Radek Żyto - z wykształcenia informatyk, z pasji fotograf i grafik, zawodowo prowadzi agencję reklamową; od zawsze zakochany w Golinie, jej historii i tradycji. Od ponad dekady aktywnie angażuje się w promocję swojej miejscowości oraz Snutki Golińskiej. W 2017 roku przygotował album o snutce, do którego zdigitalizował dzieła lokalnych hafciarek, archiwalne artykuły oraz zdjęcia.